BĒRNU CIEMATS

BĒRNU CIEMATS

bart
Grašu bērnu ciematā ievietoti dažādu Latvijas pašvaldību bērni vecumā no 2 līdz 17 gadiem. Šeit ierīkotas 3 bērnu dzīvojamās mājiņas „Kļavas”, „Ošlejas” un „Ozoliņi”, to mājīgā atmosfēra tuvināta ģimeniskai videi. Katrā mājiņā strādā 3 audzinātāji un dzīvo 8 dažāda vecuma bērni, māsas un brāļi netiek šķirti.
Bērni izglītību iegūst Cesvaines pirmsskolā „Brīnumzeme”, Cesvaines vidusskolā un Dzelzavas speciālajā internātpamatskolā.
Grašu bērni apmeklē skolā piedāvātos interešu pulciņus, Cesvaines mūzikas un mākslas skolu, sporta nodarbības.
Mūsu iestādi kopā ar Francijas labdarības organizāciju Cap Esperance ir dibinājusi arī Latvijas Katoļu baznīca. Mēs uzskatām, ka ir svarīgi bērnus iepazīstināt ar kristīgām vērtībām.
FOTO GALERIJA

SAMAZINĀT

DZĪVE MĀJIŅĀS

bart
Grašus par mājām šobrīd sauc 24 bērni. Apzināmies, ka neviena bērnu aprūpes iestāde nevar aizstāt ģimeni, taču darām visu, lai bērnu justos drošībā, iemācītos uzticēties apkārtējiem cilvēkiem, piedotu saviem tuvākajiem un vēlētos dzīvē kaut ko sasniegt. Bērniem ir savi pienākumi mājiņas tīrīšanā un apkārtnes sakopšanā. Katrā mājiņā ir kaķis vai cits mājdzīvnieks.
FOTO GALERIJA

PRAKTISKĀS IEMAŅAS

bart
Svarīga loma bērnu audzināšanā ir darba iemaņu iegūšanai. Bērniem ir iespēja piedalīties ēst gatavošanā, teritorijas sakopšanā, dzīvnieku aprūpē. Grašos ir neliela ferma, kurā šobrīd ir aitas, ponijs, kaza un dambrieži. Tāpat ir ierīkots augļu un sakņu dārzs. Kopā ar audzinātājiem rudenī tiek novākta raža un gatavoti konservi ziemai.
FOTO GALERIJA

BRĪVAIS LAIKS

bart
Brīvajā laikā bērniem ir iespēja nodarboties ar sportu. Ziemā viņi slēpo un slido, bet vasarā peldas, spēlē futbolu, daudz laika pavada spēļu laukumā. Netālu esošajā saimniecībā ir iespējams apgūt jāšanas sportu. Vasarā bērniem ir iespēja daļu brīvlaika pavadīt viesģimenēs Latvijā un Francijā. Tas viņiem dod iespēju gūt pozitīvu ģimenes dzīves pieredzi, kā arī apgūt jaunu svešvalodu.
FOTO GALERIJA

SAMAZINĀT


SAMAZINĀT


SAMAZINĀT