voldemara

Dzīvojot Grašos, es mācījos Kraukļu pamatskolā. Pēc 9. klases beigšanas devos uz Kurzemi, kur Kandavas pusē iestājos asociācijas „Dzīvesprieks” profesionālajā skolā, apgūstot pavāra palīga profesiju. Pēc gada Grašu bērnu ciemata vadība man piedāvāja iespēju turpināt mācības profesionālajā skolā Francijā. Es uzreiz piekritu un devos uz turieni.

Voldemāra galerija

Es izvēlējos apgūt pavāra profesiju, jo jau bērnībā man ļoti patika darboties virtuvē. Kad piekritu doties mācīties uz Franciju, tad vēl nenojautu, kā tas būs. Sākums bija ļoti grūts – mācības un darbs notika franču valodā. Es runāju diezgan labi, bet gāju uz privātstundām mācīties franču rakstu valodu. Francijā profesionālās izglītības sistēma ir atšķirīga no Latvijas. Tur liels akcents tiek likts uz praktiskajām iemaņām. Man bija noslēgts prakses līgums uz 2 gadiem ar labu restorānu, kurā es strādāju 3 nedēļas pēc kārtas un tad sekoja 1 nedēļa skolā. Un tā divus gadus – prakses vietā es reāli darīju to, ko pa nedēļu biju apguvis skolā. Tāpat man bija iespēja doties praksē uz Skotiju un Portugāli.

Man patīk strādāt kolektīvā, es iemācījos būt atbildīgs par savu darba vietu. Man pat bija iespēja šo to iemācīt jaunajiem praktikantiem. Man pašam vislabāk garšo gaļas un zivju ēdieni, labprāt piedevās ēdu dārzeņus. Strādājot franču restorāna virtuvē, esmu apguvis gatavot dažādus ēdienus. Man patīk sajust interesantas garšas.
Visgrūtākais Francijā ir tas, ka brīvi nepārvaldu valodu. Tāpat ir jāzina Francijas likumdošana, lai pareizi maksātu nodokļus, iesniegtu dokumentus dažādām iestādēm. Tur daudz palīdz mana franču viesģimene, pie kuras vasarās ciemojos jau vairāk kā 10 gadus.

Brīvajā laikā man patīk sports. Dodu priekšroku kolektīviem sporta veidiem – volejbolam un basketbolam. Labprāt sērfoju un snovoju. Brīvajā laikā apgūstu arī ģitārspēli.

Cenšos katru gadu atvaļinājumā laikā atbraukt uz Latviju. Tad vienmēr braucu uz Grašiem, palīdzu dažādos darbos. Pirms gada ieguvu autovadītāja tiesības. Turpmākajos gados vēlētos iegūt zināšanas sava uzņēmuma izveidošanā. Es nākotnē gribētu atvērt pats savu restorānu.

Paldies par uzmanību!